Joymax ve GameGami, Silkroad Anlaşması

1.901 GörüntülenmeSilkroad Online oyununun temeline ve proje haklarına resmi olarak sahip olan Joymax firması ile Türkiye firmalarından birisi olan GameGami anlaşma yaptı. Silkroad Online’ın Türkiye serverlerine yönelik yeni bir yaptırım gibi gözükse de aksine ilkesel bir başlangıç olan ve bu projenin Türkiye ile ilerletilmesi söz konusu. Geçtiğimiz günler içerisinde resmi yayın organları tarafından bildirgeler ile […]
Publish Date
Temmuz 7, 2020
Categories
Read Time
5 minutes
1.901 Görüntülenme

Silkroad Online oyununun temeline ve proje haklarına resmi olarak sahip olan Joymax firması ile Türkiye firmalarından birisi olan GameGami anlaşma yaptı. Silkroad Online’ın Türkiye serverlerine yönelik yeni bir yaptırım gibi gözükse de aksine ilkesel bir başlangıç olan ve bu projenin Türkiye ile ilerletilmesi söz konusu. Geçtiğimiz günler içerisinde resmi yayın organları tarafından bildirgeler ile belirtilen içeriklerde ve resmi yayın metninde Joymax CEO’su Lee Gil-Hyung Türk Şirketi GameGami ile lisans sözleşmesi imzaladığını duydurdu.


GameGami Firması Hakkında

Oliver Wendell Holmes, Jr.
GameGami’ye Hoşgeldiniz!
GameGami oyun, tasarım ve pazarlama uzmanlarından oluşan bir ekiptir.

Oyuncular ve oyunlar arasında özel bir bağ kuruyoruz. Müşterilerimize onlar için özelleştirilmiş hizmetler geliştirerek yardımcı oluyoruz. Bu özelleştirilmiş hizmetlerin amacı, oyun dünyasında müşterilerimizin marka kimliğine etkin ve etkili çözümler sunmaktır. Ayrıca hem çevrimiçi hem de çevrimdışı oyun şirketlerine özel entegre pazarlama hizmetleri sunmaktayız. Sadece oyun endüstrisine odaklanıyoruz, ancak PC, Mobil, Konsol, MMO, Oynaması Ücretsiz veya Oynaması Öde’yi içeren bu endüstrinin tüm platformlarına odaklanıyoruz.

GameGami, en iyi şekilde hizmet vermek için deneyimli oyun, tasarım ve pazarlama profesyonellerinin özel bir işbirliğidir. Dünyanın her yerinden oyun geliştiricileri ve yayıncıları ile çalışıyoruz. Şirketinizin Türkiye ve MENA’daki oyununuz için Oyun Pazarlama, Oyun Yönetimi, Oyun KG, Oyun Operasyonu veya yerelleştirme hizmetlerine ihtiyacı varsa, GameGami sizin için doğru seçimdir.


Silkroad Online Nedir?

Silkroad Online (Türkçe: İpek Yolu), Joymax firması tarafınca geliştirilmiş “Devasa oyunculu çevrimiçi rol yapma oyunu” (MMORPG)’dur. Şu anda Çinli ve Avrupalı medeniyetlerin komutanlarının karakter yapıları üzerine kurulan Silkroad Online Eski Asya ve Avrupa arasındaki kültürel ve ekonomik ticareti yansıtan ama şimdi unutulmaya yüz tutan görkemli bir tarihi, maceralarla yaşatmaktadır…

Silkroad Online; Çin ve İstanbul arasına yayılan realist geniş bir haritayla ve kaliteli grafik özellikleriyle dikkat çekmektedir. Oyunun sistemi ve amacı 3 meslek grubuna dağılır. Tüccarlar, Avcılar ve Hırsızlar… Tüccarlar şehirler arasında ticaret yaparak para kazanmaya, avcılar tüccarların sorunsuz bir şekilde kervanlarını götürmelerine, hırsızlar ise tüccarları soyarak çaldıkları mallardan para kazanmaya çalışırlar.


Silkroad Online Ücretli midir?

Silkroad Online parasız oynanabilecek bir oyundur. Oyun içinde oyuncunun işini kolaylaştırabilecek bazı eşyalar ve özellikler parayla satılmaktadır, bunların alınması ve kullanılması isteğe bağlıdır.


Sistem Gereksinimleri Nelerdir?

İstenilen en düşük konfigürasyon:
Pentium 3 800MHz ya da yükseği işlemci
256MB RAM
3D speed over GeForce2 yada ATI 9000 monitör kartı
DirectX 9.0c uyumlu ses kartı
4GB boş alana haiz harddisk
Windows 2000, XP, Vista işletim sistemi

İstenilen konfigürasyon:
Pentium 4 2.4GHz yahut yükseği işlemci
512MB RAM
3D speed over GeForce FX 5600 or ATI9500 ekran kartı
DirectX 9.0c ahenkli ses kartı
4GB boş alana sahip harddisk
Windows 2000, XP, Vista işletim sistemi


GameGami Referansları

Gamegami tarafından kendi websiteleri üzerinde barındırılan referanslar olarak Joymax yer almaktadır. Joymax’ın yanı sıra Türkiye üzerinde yer alan birçok ünlü oyun grafik tasarım ve dijital oyun geliştirme platformu olarak hizmet veren firmalarda bulunmaktadır. “Game Türk” firması da bu referanslar arasında yer almaktadır.


Private Serverların Sonu Gelecek Mi?

Silkroad Online kategorisinde Türkiye olarak (oyunu bilen kişiler) bu soru başlıca yer alan kısımdır. Çünkü Türkiye üzerinde private server sahipleri oldukça yüksek sayılara tekabül etmektedir. Öyle ki bu rakamlar açılan ve kapanan serverler dahilinde hesaba katılacak olursa 10.000+ gibi bir rakama ulaşmış veyahut ulaşmak üzredir. GameGami resmi yayın metninde 5. madde’de bu konuya değiniyor ve private serverlerine yönelik kesinlikle yasal ve hukuki yollara başvuracaklarını dile getirmektedirler. 5. Madde’nin örneği aşağıdadır:

GameGami olarak Türkiye’de yasa dışı faaliyet gösteren (sunucuları yurt dışında olup, Türkiye üzerinden sunuculara giriş olanağını sağlayan ve sunucu gelirlerini Türkiye üzerinden tahsil eden kuruluş/şahıslar dahil) “Silkroad Online” özel (private) sunucular ile ilgili öncelikle uyarı mekanizmasını çalıştırmayı, sonrasında ise hukuki yollara başvurmayı planlıyoruz. Bu sunucuların kim tarafından ne kadar süredir işletildiği, ödemelerin ne şekilde kim tarafından ve hangi kanallar kullanılarak tahsil edildiği gibi birçok bilgi tarafımızda bulunmaktadır. “Joymax” haklarının korunması ve gerekli bütün yasal işlemlerin yürütülmesi için özel bir vekaletnameye sahip olduğumuzu ve değerli ortağımız Joymax’ın Türkiye’deki tüm yasal işlemlerini yürüteceğimizi bildiririz.

GameGami tarafından Silkroad Online oyun içi görselleri yayınlamıştır. Görsellere dilerseniz aşağıdaki galeriden dilerseniz de GameGami’nin resmi internet sayfasından > Projeler > Silkroad Online > Oyun Görselleri bölümünden ulaşabilirsiniz. 

DarkJokes Youtube kanalı üzerinden değerli yorumları ile bu konuda nasıl bir açıklama ve izah gerektiği gibi ufakta olsa detay edinebilirsiniz. Silkroad Online adına kaliteli bir yorum ve içerik sağlayıcısı olması adına aşağıdan videoyu izleyebilirsiniz.

My Blog

Related Articles

Leave an Opinion

Your email address will not be published. Required fiels are marked *